Парафія свв. Володимира і Ольги УГКЦ


Парафія свв. Володимира і Ольги УГКЦ


Парафія свв. Володимира і Ольги Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви

Парафія свв. Володимира і Ольги є структурною одиницею Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. Заснована у 1990 році.
Храм святих Володимира і Ольги розташований на південній околиці Львова. Будівництво розпочалося у 1991 році. Наріжний камінь освятив митрополит УГКЦ Володимир Стернюк 12 серпня 1990 року. 
Новий храм постав на місці зруйнованої у 1973 році церкви Введення у храм Пресвятої Богородиці.
Чотири куполи, що увінчують храм, символізують євангелістів – Матвія, Марка, Луку та Йоана. Висота храму з хрестом - 57 метрів. На першому поверсі знаходиться релігійний і культурно-освітній центр, бібліотека; на другому – розміщені три вівтарі: головний і два бокові. У церкві можуть брати участь в Літургії одночасно дві з половиною тисячі вірних. У перспективі перед храмом постануть пам’ятники святим рівноапостольним Володимиру та Ользі.
Для Йорданського Водосвяття на території храму за збудована каплиця. Навколо дзвінниці – адміністративно-господарський будиночок, де будуть розміщені: адміністративні приміщення, майстерня та трапезна для осіб з особливими потребами, приміщення для гурткової роботи, християнське кафе, книгарня, тощо. При парафії свв. Володимира і Ольги активно діє релігійний і культурно-освітній центр, що своєю працею охоплює велику частину вірних, серед яких передусім молодь і діти. Діють катехитична школа, молитовні, євангелізаційні та молодіжні спільноти, спільноти узалежнених від алкоголю та наркотиків. Регулярно організовуються цікаві лекції на релігійні та історичні тематики, екскурсії до визначних історичних місць, прощі до відпустових місць.

Illustration

Історія будови храму

Будівельні роботи одного з найбільших храмів міста розпочалися у вересня 1991 року, а 22 грудня 1996 року, відбулося відкриття і освячення храму.

Illustration

Розпис храму

Архітектура та художнє оздоблення храму, який справедливо посяде належне місце в новітній історії українського сакрального мистецтва

Illustration

Каплиця св. Пантелеймона

У релігійному і культурно-освітньому центрі, що знаходиться в цокольній частині храму, розміщена каплиця св. Пантелеймона. 

Illustration

Святі покровителі Володимр та Ольга

Запрошуємо пізнати цікаву інфорацію із життя святих, на честь яких названо наш храм

Священнослужителі парафії

Illustration

о. мітр. Богдан Чабан

парох

Illustration

о. Петро Гарасимчук

сотрудник

о. Олег Сухінський

сотрудник

Illustration

о. Богдан Калатин

сотрудник

Illustration

о. д-р. Михайло Димид

сотрудник

Illustration

о. Любомир Гладюк

сотрудник

Illustration

о. д-р. Олег Кіндій

сотрудник

о. Роман Пелещишин

сотрудник

Illustration

о. Олег Плішило

сотрудник

Illustration

о. Василь Золотий

сотрудник